Porady

Mail z CV -…

wydaje się być często drogą przez mękę. Mozolna, ciężka ale i kreatywna praca, której celem jest zbudowanie wartościowego życiorysu, powinna być zwieńczona przekazaniem go do rekrutera, który zachwycony naszymi umiejętnościami ochoczo zaprosi nas na rozmowę kwalifikacyjną, podczas której usłyszymy, że jesteśmy najlepszym z kandydatów. Co jednak, gdy mail z CV,..

0 comment

Rozmowa kwalifikacyjna - najczęstsze…

Nawet na niewiele się zda, jeśli rozmowa kwalifikacyjna przebiegnie kiepsko. I o ile błędy, które wynikają ze stresu, zostaną często wybaczone, to niektóre mogą nas zdyskwalifikować.   Wielokrotnie po nieudanych rozmowach zadajemy sobie pytanie, co nie zagrało, dlaczego zdecydowano się na naszych konkurentów, a odpowiedź “zadzwonimy do pana” oznaczała ni..

0 comment

Czas na poszukiwania -…

Zwolnienie, chęć rozwoju czy poprawy sytuacji finansowej, zakończenie studiów,  - powodów podjęcia decyzji o szukaniu nowej pracy jest wiele - czasem decyzje podejmowane są spontanicznie, innym razem z kolei jest to efekt wielotygodniowych analiz i rozważań. Bez względu na motywy i proces decyzyjny, prędzej czy później będziemy musieli zacząć przeglądać..

0 comment

Zwolnili mnie z pracy…

Zwolnili mnie z pracy - niemal każdy przynajmniej raz w życiu mierzył się z podobną myślą. Sumiennie wykonywana praca, odpowiadanie na potrzeby pracodawcy, dyspozycyjność - czasami nawet to nie wystarcza. Jak sobie z tym poradzić? Co zrobić, żeby przekuć ten dramatyczny moment w szansę? Piotr był jednym z najdłużej zatrudnionych..

0 comment

Pierwsza praca - jak…

Spoglądając na , ale i innych miastach naszego regionu można dojść do smutnego wniosku, że idealny kandydat na pracownika ma 25 lat, 3 fakultety i 30 lat doświadczenia zawodowego. Oczywiście nie sposób spełniać wszystkie te warunki jednocześnie - zwłaszcza, gdy ma to być nasza pierwsza praca. Jak sobie z tym..

0 comment

Dobre CV - na…

Jak przedstawiają badania (osławionych amerykańskich naukowców) rekruter na obejrzenie twojego CV przeznacza zwykle od 5-7 sekund. Jeśli rekrutujący pochodzi bezpośrednio z firmy, która szuka pracownika, ten czas może się nieco wydłużyć. Bez względu na to jednak, kluczowe zdaje się pytanie, co zrobić, żeby przez te kilka sekund oczarować osobę przeglądającą..

0 comment

Rozmowa kwalifikacyjna - jak…

Udało się! CV, które przygotowaliśmy, okazało się dla nas skuteczne. Czeka nas rozmowa kwalifikacyjna. Po odświeżeniu sobie, skąd jest zaproszenie i ustaleniu terminu zaczynamy przygotowywać się do spotkania. Co zrobić, aby nie zostać zaskoczonym przez rekruterów?   Wielokrotnie powtarzaliśmy, że najważniejsze jest, aby być przygotowanym na każdą sytuację i oraz..

0 comment