Rekrutacja zgodna z RODO

25 maja tego roku dla wielu branż był niemałym trzęsieniem ziemi. Znaczące zmiany w ochronie danych osobowych, połączone z karami za nieprzestrzeganie przepisów RODO sprawiły, że wiele z firm zaczęło z obawą spoglądać na to, w jaki sposób w ich firmie przeprowadzane są procedury przetwarzania tych danych. Zmiany dotknęły również..

0 comment

Praca w województwie śląskim…

Drugie miejsce spośród szesnastu - taką pozycję województwo śląskie zajmuje jeśli chodzi o stopę bezrobocia. Trzeba przyznać, że w kategorii "praca" w województwie śląskim nie mamy na co narzekać. Jak konkretnie wypadamy na tle reszty Polski? Tak jak wspominaliśmy, ustępujemy tylko jednemu z województw (wielkopolskie). Na koniec pierwszej połowy roku..

0 comment

Przeglądamy oferty pracy -…

Cukiernicy, pielęgniarki, budowlańcy, czy kierowcy - przedstawiciele między innymi tych zawodów mogą być pewni, że w 2018 roku znajdą się dla nich oferty pracy! Śląsk został przebadany pod kątem zapotrzebowania na poszczególne zawody - wynikami dzielimy się w poniższym wpisie. Barometr, to coroczne badanie przeprowadzane w celu nakreślenia sytuacji na..

0 comment

Rekrutacja a rynek pracownika

Obecna sytuacja na rynku pracy w Polsce zmusza pracodawców do coraz mocniejszego zabiegania o siłę roboczą- zwłaszcza tę bardziej wykwalifikowaną. Co obecnie determinuje pracowników do podjęcia decyzji o przyjęciu pracy? Czym właściwie jest rynek pracownika? W Polsce po 25 latach wolnego rynku mamy w końcu do czynienia z sytuacją, w..

0 comment